Haber

Genç Milli Takım seçiminde Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Rüzgar Yalçın şampiyon oldu

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve SporKulübün sporcusu Rüzgar Yalçın, Genç Milli Takım seçiminde şampiyon olarak Şahinbey’in gururu oldu.

Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Rüzgar Yalçın, 22 Temmuz 2023 tarihinde Bursa’da yapılan Genç Milli Takım elemelerinde +78 kiloda şampiyon olarak 24-26 Ağustos tarihlerinde Estonya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Sporcumuzla gurur duyuyoruz

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Rüzgar Yalçın’ın Genç Milli Takım’daki başarısından gurur duyduğunu belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak salon sporlarına ve amatör sporlara çok önem veriyoruz. Kulübümüzdeki sporcularımızın başarılı bir şekilde dönüş yapmalarının mutluluğunu yaşıyoruz. 75 ilden 963 kulüp ve 3.105 sporcunun katıldığı Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda Şahinbey Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularımızdan Rüzgar Yalçın +78 kiloda Türkiye ikincisi olarak bizleri mutlu etti. Rüzgar daha sonra 22 Temmuz 2023’te Bursa’da yapılan Gençler Milli Grup seçmelerinde +78 kiloda şampiyon olarak bizleri gururlandırdı.Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu