Haber

Kadınlar için bisiklet eğitimi

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede yaşayan kadınların hem spor yapması hem de eğlenirken eğlenmesi için bisiklet eğitimleri düzenliyor. Ekipmanlarının belediye tarafından karşılandığı eğitimler, haftada 2 gün 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleştiriliyor.

İlçede yaşayan vatandaşları çeşitli sportif faaliyetlerde buluşturan Beylikdüzü Belediyesi, bu kez kadınlara yönelik bisiklet eğitimi düzenledi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Kırlenen Bisiklet Sporları Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği eğitimlere daha önce hiç bisiklet binme eğitimi almamış ya da kendini geliştirmek isteyen kadınlar başvurabiliyor. Eğitimler, Pazar İstanbul bölgesinde, haftada 2 gün, 10’ar kişilik gruplar halinde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kadınların daha uygun bir eğitim alması ve eğlenirken keyifli vakit geçirmesi amaçlanmaktadır. Tüm ekipmanlarının Beylikdüzü Belediyesi tarafından sağlandığı kursa katılmak isteyenler, Beylicium AVM’de bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurabilir.

 

Kadınlara, çocuklara ve gençlere öncelik veren faaliyetler

Beylikdüzü’nde sportif faaliyetler için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fidan Gül, “Başkanımız Mehmet Murat Çalık’ın Beylikdüzü’nü bir spor şehrine dönüştürme vizyonu doğrultusunda her yaştan insana çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Spor yapmak. Özellikle kadın, çocuk ve gençleri ön planda tutan etkinliklerle hem spor yapmak hem de güzel vakit geçirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Kadınların da evlerinden ve çocuklarından kendilerine zaman ayırıp bu sporu yapmalarını çok takdir ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gaziosmanpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu