Haber

Muğla yerel haber… Bodrum Belediye Başkanı Aras, Büyük Taarruz’un 100. Yılında Afyon’da

BodrumBelediye Başkanı Ahmet Aras ve beraberindekiler, Büyük Taarruz’un 100. yılında Afyonkarahisar ve Kütahya’daki şehitlikleri ziyaret ederek Zafer Yürüyüşüne katıldı.

Ziyaretlerde Lider Aras’a Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şube Başkanı Meral Saraçbaşı, ÇYDD öğrencileri ve CHP Bodrum Kadın Kolları Başkanı Umut Anıl Özdoğan eşlik etti. Yıldırım Kemal Şehitliğinden başlayan ziyaretlerde Aras ve beraberindekiler; Afyon Şuhut’ta bulunan Zafertepe Şehitlik Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Atatürk Evi’ne gitti.

Şuhut ziyaretinin ardından Zafer Geçidi’ne katılan Aras ve beraberindekiler, Büyükkalecik Köyü’ne hareket etti. Büyük Taarruz’un 100. yılında Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Kocatepe’de yürüyüş düzenlendi. Yaklaşık 3 kilometrelik yokuş yürüyüşünde Aras’a CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Seyit Torun eşlik etti.

Ziyaret hakkında konuşan Aras, şunları söyledi:

“CENNET TOPRAKLARININ DEĞERİNİ HER ZAMAN KORUYACAĞIZ”

“30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, öğrencilerimiz, liderlerimiz, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kadın Kolları Başkanımız ile Afyon gezisinde bir araya geldik. Burada şehitlikleri ziyaret ediyoruz. Zafer Tepe’ye, Dumlupınar’a gittik. “Geldik. Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtını gördük. Şehit Teğmen Yıldırım Kemal’in Şehitliğine gittik. O yerleri gördük ve o günleri tekrar hatırladık. Anadolu’muzun bağrında verilen istiklal mücadelesine, pahasına bu cennet topraklara her zaman sahip çıkacağız.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu