Haber

Obama’nın eski aşçı yardımcısı kürek sörfü yaparken öldü

ABD eski Başkanı Barack Obama döneminde Beyaz Saray’da şef yardımcısı olarak çalışan ve daha sonra Obama ailesine hizmet eden Tafari Campbell, kürek çekerken hayatını kaybetti.

NBC News’in haberine göre Massachusetts eyalet polisinden yapılan açıklamada Campbell’ın, Obama ailesinin Martha’s Vineyard Adası’ndaki devlet konutunun yakınında kürek sörfü yaparken öldüğü bildirildi.

Açıklamada, 23 Temmuz akşamı kaybolduğu belirtilen 45 yaşındaki Campbell’ın cansız bedeninin dalgıçlar tarafından 2,5 metre derinlikte, kürek çektiği göl kıyısına yaklaşık 30 metre uzaklıkta bulunduğu paylaşıldı.

Açıklamada bir tanığın Campbell’ın kürek çekerken suya düştüğünü ve yüzeyde kalmaya çalışırken boğulduğunu aktardığı belirtildi.

Obama ve eşi, olayın ardından yaptıkları yazılı açıklamada, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra Obama ailesi için çalışmaya başlayan Campbell’ı “ailenin sevilen bir parçası” olarak nitelendirdi.

Campbell’ın “yaratıcı bir şef” olduğunu ve onu sıcakkanlı, eğlenceli ve inanılmaz kibar biri olarak tanıdıklarını belirten çift, bu acı kayıptan derin üzüntü duyduklarını söyledi.

haberkuyucak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu