Haber

Papa, depremlerden etkilenen Türk ve Suriye halkının acısını unutmamaları gerektiğini belirtti.

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Lideri Papa Franciscus, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Türk ve Suriye halkının acısını unutmamaları gerektiğini söyledi.

Papa, her Pazar günü Vatikan’daki Aziz Petrus Meydanı’nda kılınan Angelus duasının ardından yaptığı konuşmada, “Birinci yılını dolduran Ukrayna’daki savaşın dramı unutmayalım. Suriye’nin acısını unutmayalım” dedi. ve Türk halkı da sarsıntılardan etkilendi.” söz konusu.

İtalya’nın güneyindeki Crotone kenti açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin bu sabah batması sonucu 40’tan fazla kişinin hayatını kaybettiği kazaya değinen Papa, “Olayı üzüntüyle öğrendim. Calabria kıyılarında bu sabah meydana geldi. Birden fazla çocuk 40’tan fazla kişi aralarında toprağa verildi. Kayıplara, kayıplara ve hayatta kalanlara dua ediyorum.” dedi.

Katoliklerin ruhani lideri, Filistinliler ve İsrailliler arasındaki diyaloğun nefret ve intikama üstün gelmesini diledi. Papa Francis ayrıca Filistinlilerin ve İsraillilerin uluslararası toplumun yardımıyla kardeşliğe ve barışa giden yolu bulmaları için dua ettiğini belirtti.

Papa ayrıca Burkina Faso’daki terör saldırılarından endişe duyduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu