Teknoloji

TÜBİTAK paylaştı… KAŞIF entegreli HGK-84 hedefi doğru vurdu!

TÜBİTAK SAGE, Twitter’da yaptığı paylaşımda, geliştirdikleri yerli ve milli küresel konumlandırma sistemi alıcısı KAŞİF entegreli HGK-84’ün çekim görüntülerine yer verdi.

TÜBİTAK SAGE çekim videosu “Vuruş yeteneğinde yüksek SAGE hassasiyeti!” başlığı ile paylaştım. Gönderide yer alan diğer açıklamalar şu şekilde;

Yerli ve milli küresel konumlandırma sistemi alıcısı KAŞIF entegreli HGK-84 hedefte.

Alt bileşen millileştirme çalışmalarımızla savunma sanayimiz daha güçlü ve daha bağımsız!”

TÜBİTAK SAGE HAKKINDA

TÜBİTAK-SAGE, kısa adı ile Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’na bağlı, Türkiye’nin askeri ve teknolojik bilgi birikimini geliştirmek ve üretimini artırmak amacıyla kurulmuş bir enstitüdür.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen havadan havaya füzeler, Türkiye’nin ilk milli Hava-Hava Füzelerinin yanı sıra ilk Aktif Radar Arayıcı Füzeleridir.

Geliştirdiği kritik mühimmat sistemleri ile Türkiye’de bir ilk olan ve teknolojilerini imalatçı savunma sanayii firmalarına aktararak sanayileştiren TÜBİTAK SAGE, ülkemizin geleceğe bakması için Hava Savunma Füzelerinin geliştirilmesi yolunda değerli bir adım atmıştır. güvenle gelecek.

KAYNAK: HABER7

haber-hayrat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu