Haber

UCLG Başkanı Altay, Konya’daki Dünya Konseyi’ne belediye başkanlarını davet etti

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, katıldığı UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nda belediye liderlerini 26 Ekim’de Konya’da yapılacak Dünya Konseyi’ne davet etti. Brüksel’de.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Altay, UCLG Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Brüksel’de oldukça yoğun geçen bir görüşmeyi geride bıraktıklarını belirten Altay, şunları kaydetti:

“UCLG olarak geçmişte yaptığımız çalışmalarla ilgili istişare gerçekleştirdik. Özellikle deprem nedeniyle hem Konya’daki faaliyetlerimizin hem de Türkiye’deki faaliyetlerimizin genel bir değerlendirmesi yapıldı. Bu toplantının bizim için önemi Konya’da yapılacak olan Dünya Konseyi öncesi son toplantımız. 26 Ekim’de Konya’da başlayacak olan Dünya Konseyi’ne buradaki tüm belediye başkanlarımızı davet ettim. Böylece hem UCLG Başkanlığı’nı devralacağız hem de Dünya Konseyi’nde bine yakın konuğumuzu şehrimizde ağırlıyoruz. Çok güzel bir toplantı olmasını temenni ediyorum. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

“İnşallah Konya için bir dönüm noktası olur”

Konya’da yapılacak Dünya Şurası’nın kente büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Altay, “Bu toplantı Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı’nın başlaması ve bundan sonra da Konya’ya geleceğimiz açısından bizim için çok değerli. binden fazla misafiri ilimizde ağırlamak.İlimizin ekonomisine ve tanıtımına çok önemli katkı sağlayacak.Onları ilimizde ağırlayarak Konya’nın güzel bir tanıtımını yapmayı planlıyoruz.Umarım bir dönüm noktası olur. 26 Ekim’deki büyük buluşmaya şehrimizi hazırlamak için büyük çaba harcıyoruz. İnşallah çok başarılı bir Konya sunumu olur.” terimini kullandı.

haber-aglasun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu