Ekonomi

Ferrari 2024’te rekor sipariş aldı

Ferrari (NYSE: IRK) Yönetim Konseyi Lideri John ElkannŞirket Cuma günü hissedarlara yaptığı açıklamada, otomobil üreticisinin gelecek yıla kadar uzanan modelleri için rekor bir sipariş defterine sahip olduğunu söyledi.

Elkann, İtalyan şirketin portföyünü son iki model olan 296 GTS “plug-in hybrid” otomobil ve Purosangue dört koltuklu ile güçlendirdiğini söyledi. “2024’e kadar rekor sayıda sipariş sağladık”söylenmiş.

Ferrari, 2023 ile 2026 yılları arasında toplam 15 yeni model sözü verdi, buna Elkann’ın Cuma günü yinelediği 2025’te ilk tam elektrikli otomobili de dahil.

İcra Kurulu Başkanı Benedetto VignaGeçen ay, Avrupa Birliği’nin elektrikli araba üretimine resmi bir tarih olan 2035’in ötesinde izin verme planlarını memnuniyetle karşıladı. ICE otomobil üreticisi, elektriğin içten yanmalı motorların ömrünü uzatacağını söyledi.

Vigna, Cuma günü Ferrari’nin hissedarlar toplantısında bu konuya geri döndü.

ICE’nin hâlâ sunabileceği çok şey var ve ortaklarımızla birlikte, daha yüksek güç verimliliği ve elektrik gücü yoluyla CO2 emisyonlarının azaltılmasına anlamlı bir şekilde katkıda bulunacak çözümler geliştireceğiz.”

Cuma günü, yatırımcılar geçen yıl için yönetici fiyat paketini de onayladılar.

Vigna’nın toplam fiyatlandırması 2022 için yaklaşık 5 milyon avro (5,5 milyon dolar) olarak gerçekleşti. Bu rakama, hisse bazlı uzun vadeli teşvikler için yaklaşık 1 milyon avro dahildir.

RACE hisseleri Cuma günü piyasa öncesi zamanlarda %1.07 arttı.

Yazar: Michael Elkins

altinyaylahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu