Haber

Mahmut Faruk Akşit kimdir? Mahmut Faruk Akşit ne iş yapıyor, kaç yaşında?

prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit gündemin öne çıkan isimlerinden biri oldu. Habertürk’e açıklamalarda bulunan Akşit, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Gündemi yakından takip edenler, Mahmut Faruk Akşit ile ilgili araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi. Peki Mahmut Faruk Akşit kimdir, kaç yaşındadır? Mahmut Faruk Akşit ne iş yapıyor, eğitim durumu nedir?

Detaylar içeriğimizde…

Gündemin ve sosyal medyanın öne çıkan isimlerinden biri de Mahmut Faruk Akşit oldu. Gelişmeleri yakından takip edenler, Mahmut Faruk Akşit’in hayatını ve kariyerini merak etti.

Mahmut Faruk Akşit kimdir, kaç yaşındadır?

1967 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Denizli’de doğdu. Akşit, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında lisans derecesi ile mezun oldu. Başarılı bir meslek hedefleyen Akşit, akademik eğitimine ABD’nin New York kentindeki Rensselaer Polytechnic Institute’de devam etti. Aynı zamanda eğitim hayatına devam eden Faruk Akşit, Makine ve Havacılık Mühendisliği yüksek lisansını 1993 yılında, Doktorasını 1998 yılında tamamladı. 2004 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör unvanlarını aldı.

Mahmut Faruk Akşit Kariyer

Amerika’da çalışmalarına devam ederken, General Electric Kurumsal Ar-Ge Merkezi’nde Danışman Araştırma Mühendisi, Kıdemli Araştırmacı, Statik Contalar Müdürü ve son olarak Advanced Seals Research Takım Lideri olarak 10 yıl çalıştı. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Mahmut Faruk Aktis, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Güç Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 2003 yılında Sabancı Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’ndeki görevine devam etti. Akşit, Aralık 2013’te TEİ – TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. tarafından kurulmuştur. Genel Müdür olarak atandı.

Mahmut Faruk Akşit ne iş yapıyor?

Mahmut Faruk Akşit, Eylül 2019 tarihinden itibaren TUSAŞ Motorlu Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

haber-baskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu